Mozaik Sanatı

mozaik sanatçılarının bilgilerini ve mozaiklerini paylaştıkları ortak alan

Comment

You need to be a member of Mozaik Sanatı to add comments!

Join Mozaik Sanatı

Comment by sinem kara on November 12, 2010 at 9:16pm
Aslında sizin malzemeniz tam olarak smaltiye de benzemiyor doğal taşa daha yakın.O yuzden smalti mi diye sordum.Gerçekten çok güzel çalışmalarınız da bu malzeme de.Sitede takipçiniz olucam daha nice guzel eserleriniz için.
Comment by Metin KATIRCI on November 12, 2010 at 7:27pm
Sergideki resimlerimi sermikle çalıştım.Smaltiye benzer bir ürünü yıllar önce kendim yapmıştım,(polyester,hızlandırıcı,sertleştirici,kaleterasitin pikmenti,mermer tozu)ortaya istenilen kalitede,renkte taşlar çıkarmıştım fakat bu plakaları keserken ortaya çıkan toz kanserojen olduğundan bıraktım.Sanırım smaltide bu şekilde yapılıyor.
Comment by sinem kara on November 11, 2010 at 10:58pm
Haklısınız aslında...Bende mozaik denildiğinde doğal taşla yapılanı tercih ederim ama bende sizin tam tersiniz doğal taş bulma sıkıntısı yaşadığımdan cam mozaiğe yöneldim.Var tabi burda da mermer ama amatör çalışmalar için az miktarda alamıyorum.Kıız kulesi ve diğer eserlerniz seramik miydi?cahilliğimi bağışlayın..:) ben smalti diye bir malzeme var o sanmıştım.
Comment by Metin KATIRCI on November 11, 2010 at 7:38pm
Sinem hanım sizin eserlerde gayet güzel. Ben mozaiğe ilk başladığım zaman malzeme sıkıntısından taşları boyalar yardımıyala kendim döküyordum.Şimdi ise mermer parçacıkları ve seramikle çalışıyorum.Cam mozaiğle hiç çalışmadım ,cam mozaiği parlama yaptığından bana hoş gelmiyor.
Comment by sinem kara on November 10, 2010 at 8:06pm
Metin bey, çalışmalarınız gerçekten çok güzel.Hatta harika ...Istanbul Metro sergisindeki çalışmalarınız da öyleydi ve çok da haklı ilgi gördü...Bunları görünce daha çokkkk çalışmam gerektiğini anlıyorum.Tebrikler...Birde malzeme doğal taş mı yoksa smaltimi onu merak ediyorum, smaltiyse nerden temin ediyorsunuz?Teşekkür ederim.

© 2016   Created by Gökşen Parlatan.   Powered by

Report an Issue  |  Terms of Service